تصمیم گیری‌های غلط در بازار تولید منجر به خروج ارز شده است
آذر ۲۳, ۱۳۹۴
سیاه‌ترین روزهای صنعت برتر کشور/ ورشکستگی صنعت سیمان در دولت یازدهم+جدول
آذر ۲۳, ۱۳۹۴

سانسور اخبار جنگ در سایت هاى اسرائیلى

سانسور اخبار جنگ در سایت هاى اسرائیلى

بخش خبر ITiran – اداره کل سانسور اسرائیل به وب سایت هاى این کشور دستور داد که از انتشار اخبارى که احساسات مردم را به نفع عراق تحریک مى کنند خوددارى کند.
به گزارش CNET News ریچارد دولف رییس اداره سانسور طى نامه اى به سایت هاى خبرى اسرائیل از سردبیران آن ها خواسته است که براى انتشار مطالبى که محتواى مطالبى را که امنیت اسرائیل و شهروندان آن را تهدید مى کند ابتدا از دولت اجازه کسب کنند.
دولف در این نامه که به سایت هایى چون rotter.net و fresh.co.il ارسال شده تاکید شده که آن ها نباید هیچ گونه اطلاعاتى را درباره نقاطى که مورد حمله موشکى قرار گرفته و یا اطلاعاتى درباره جلسات کابینه اسرائیل در این مورد و یا دولت هاى دیگر همچون ایالات متحده را منتشر کند.
دولف گفته است که سردبیران این سایت ها باید اطلاعات خود را با مرکز رسمى سانسور در تل آویو و اورشلیم قبل از قرار دادن آن ها روى اینترنت در میان بگذارند. وى تاکید کرده است که ماموران اداره سانسور به طور ۲۴ ساعته آماده بررسى و صادر کردن اجازه انتشار ان ها هستند.
این اقدام این مامور سانسور اسرائیلى با اعتراض شخصیت هاى مختلفى در این کشور رو به رو شده است. به گفته یک وکیل این براى نخستین بار است که دولت به وب سایت ها هشدار مى دهد.
این گزارش مى افزاید: گزارشگران بدون مرز که یک گروه طرفدار آزادى هاى مطبوعاتى و مدنى است اسرائیل را در رده پایینى از آزادى هاى مطبوعاتى قرار داده است و رده آن ها بسیار پایین تر از کشور فلسطین و یا حتى زامبیا و کامبوج است.
سال گذشته نیز کمیته محافظت از روزنامه نگاران آنچه را که مرعوب کردن روزنامه نگاران در اسرائیل توسط نیروى ارتش خواند ،محکوم کرده بود.

سانسور اخبار جنگ در سايت هاى اسرائيلى p 89EKCgBk8MZdE
منبع : ITIRAN
کلمات کلیدی :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.